Medlemslista

Medlemslistan Scandinavia SSB Club!

Län  &  Callsignal

Namn

Sändarplats



Uppdaterad          2019-04-25

Scandinavia-AB01

Tommie Haglund

Trollbäcken & Odensala

Scandinavia-AB02

Leif Drotz

Haninge

Scandinavia-AB04

Kalle Malmqvist

Stockholm

Scandinavia-AB05 Kontaktman

Thomas Engström

Vega

Scandinavia-AB06

Madelene Engström

Vega

Scandinavia-AB10

Peter Eriksson

Tyresö

Scandinavia-AB12

Roger Johansson

Skärholmen

Scandinavia-AB13

Linus Johansson

Haninge

Scandinavia-AB19

Andres Sikvall

Järfälla

Scandinavia-AB20

Fredrik Sjösvärd

Värmdö

Scandinavia-AB21

Robert Rönndalen

Täby

Scandinavia-AB22

Lars Längberg

Åkersberga

Scandinavia-AB23

Ulf Nordström

Johanneshov

Scandinavia-AB25

Mikael Bystöm

Stockholm

Scandinavia-AB26

Leif Johansson

Gålö

Scandinavia-AB27

Stefan Jonsson

Nacka

Scandinavia-AB29

Sven Pernils

Huddinge

Scandinavia-AB30

Tommy Westling

Upplands Väsby

Scandinavia-AB31

Daniel Eklöf

Upplands Väsby

Scandinavia-AB32

Jonny Johansen

Norrtälje

Scandinavia-AB35

Thor-Björn Gahlin

Västerhaninge

Scandinavia-AB44

Tore Lövkvist

Stuvsta / Huddinge

Scandinavia-AB49

Anders Törnkvist

Södertälje

Scandinavia-AB52

Björn  i Vega

Vega

Scandinavia-AB54

Morgan Söderberg

Vällingby

Scandinavia-AB62

Larsa Antonsson

Vallentuna

Scandinavia-AB70

Peter Tippl

Tumba

Scandinavia-AB72

Ulf Helin

Farsta

Scandinavia-AB73

Alf Fräsén

Jordbro

Scandinavia-AB74

Marcus Wessman

Järna

Scandinavia-AB77

Leif Hermansson

Haninge

Scandinavia-AB85

Johannes Andersson

Stockholm

Scandinavia-AB98

Alen Fendic

Stureby

Scandinavia-AB104

Stefan Nilsson

Nynäshamn

Scandinavia-AB106

Thord Hammarström

Skogås

Scandinavia-AB107

Martin Engström

Vega

Scandinavia-AB108

Uno Ersson

Sköndal

Scandinavia-AB115

Marcus Engström

Vega

Scandinavia-AB116

Dan R Hellström

Södertälje

Scandinavia-AB124

Anders Wid

Huddinge

Scandinavia-AB134

Jonas Larsson

Vendelsö

Scandinavia-AB148

Johan Thid

Stockholm

Scandinavia-AB171

Janne Arlinde

Vendelsö

Scandinavia-AB185

Sande Lazarov

Haninge

Scandinavia-AB196

Stefan Mellqvist

Aspudden

Scandinavia-AB200

Jimmy Wiklund

Nynäshamn

Scandinavia-AB219

Erik Zalitis

Solna

Scandinavia-AB247

Daniel Kaczynski

Ösmo

Scandinavia-AB250

Jonas Richardsson

Nivsta / Gottröra

Scandinavia-AB278

Stefan Adolfsson

Huddinge

Scandinavia-AB301

Robert Kenyon

Rotebro

Scandinavia-AB313

Rikard Johnels

Fisksätra

Scandinavia-AB337

David Holmsten

Tumba

Scandinavia-AB381

Thomas Andersson

Tyresö

Scandinavia-AB410

Tobias Lavesten

Vendelsö

Scandinavia-AB411

Melvin Lavesten

Vendelsö

Scandinavia-AB412

Therese Lavesten

Vendelsö

Scandinavia-AB413

Noella Lavesten

Vendelsö

Scandinavia-AB414

Engla Lavesten

Vendelsö

Scandinavia-AB462

Kenneth Druker

Tumba

Scandinavia-AB520

Daniel Knob

Södertälje

Scandinavia-AC02

Bo Liljeholm

Lycksele

Scandinavia-AC03

Ola Stenman

Lycksele

Scandinavia-AC04

Hans Karlsson

Matfors

Scandinavia-AC67

Jonny Ronneklev

Lövånger

Scandinavia-BD12 Kontaktman

Roger Larsson

Överkalix

Scandinavia-BD33

Göran Larsson

Överkalix

Scandinavia-BD39

Johan Andersson

Markusvinsa

Scandinavia-BD77

Jan Löfgren

Luleå

Scandinavia-BD105

Mats Lindblom

Arvidsjaur

Scandinavia-BD112

Roland Svensson

Gullön / Arvidsjaur

Scandinavia-C01

Jonas Norman

Skutskär

Scandinavia-C02

Anders Karlsson

Uppsala

Scandinavia-C09

Tomas Lauvey

Uppsala & Gimo

Scandinavia-C14

Loic Furbo

Karlholmsbruk

Scandinavia-C21

Tomas Öster

Morgongåva

Scandinavia-C22

Kjell Stengård

Morgongåva

Scandinavia-C24

Ulf skog

Runhällen / Heby

Scandinavia-C26

Björn Nilsson

Öregrund

Scandinavia-C27

Micke Kimby

Uppsala

Scandinavia-C34

Willy Oldebring

Uppsala

Scandinavia-C37

Jan-Erik Eriksson

Storvreta

Scandinavia-C44

Fredrik Masman

Östhammar

Scandinavia-C47

Anders Hellberg

Uppsala

Scandinavia-C56

Gabriel Karlsson

Bålsta

Scandinavia-C59

Lasse Miettunen

Gåsbacken / Enköping

Scandinavia-C61

Mikael Larsson

Tärnsjö & Ockelbo X-län

Scandinavia-C66

Jan Mattsson

Skutskär

Scandinavia-C67

Raimo Ilmonen

Skärplinge

Scandinavia-C68

Christer Jakobsson

Östhammar

Scandinavia-C71

Tors Dahlström

Bålsta

Scandinavia-C75

Kenneth Fredriksson

Uppsala

Scandinavia-C77

Roine Thunberg

Vittinge

Scandinavia-C80

Kjell Jonsson

Älvkarleby

Scandinavia-D06

Mika Koivo

Eskilstuna

Scandinavia-D10

Stefan Sagerstål

Härad / Strängnäs

Scandinavia-D78

Andreas Pettersson

Nyköping

Scandinavia-D89

Jonas Sporrenhjelm

Åkersstyckebruk

Scandinavia-E01

Christian Bergman

Östra Husby / Norrköping

Scandinavia-E13

Tony Szilveszter

Norrköping

Scandinavia-E14

Patrik Ahnstedt

Finspång

Scandinavia-E22

Kent Malm

Finspång

Scandinavia-E25

Peter Hellqvist

Linköping

Scandinavia-E32

Richard Johansson

Ödeshög

Scandinavia-E33

Thomas Nilsson

Boxholm

Scandinavia-E38

Göran Friberg

Linköping

Scandinavia-E40

Larsinge Pettersson

Motala

Scandinavia-E50

Tobbe Karlsson

Finspång

Scandinavia-E58

Hans Frithiof

Vadstena

Scandinavia-E61

Ulf Lundgren

Väderstad

Scandinavia-E70

Mikael Lindberg

Värna / Linköping

Scandinavia-E84

Johan Gustafsson

Skänninge

Scandinavia-E91

Jocke Lind

Norrköping

Scandinavia-E93

Tony Bergqvist

Finspång

Scandinavia-E103

Håkan Bachmann

Finspång

Scandinavia-E104

Stefan Elneros

Finspång

Scandinavia-E179

Johnny Swahn

Norrköping

Scandinavia-E237

Gunnar Norén

Finspång

Scandinavia-F01 (Kontaktman)

Tommie Karlsson

Tenhult

Scandinavia-F02

Reserverat

Tenhult

Scandinavia-F03

Cicci A

Furusjö

Scandinavia-F04

Ole Albreshsen

Tenhult

Scandinavia-F05

Berra B

Tenhult

Scandinavia-F06

Boris Danielsson

Värnamo

Scandinavia-F07

Emelie Karlsson

Tenhult

Scandinavia-F08

Kim Danielsson

Forserum

Scandinavia-F10

Adam Karlsson

Tenhult

Scandinavia-F11

Hemligt Hemligt

Eksjö

Scandinavia-F14

Bernt Johansson

Svenarum / Vaggeryd

Scandinavia-F15

Roine Wik

Tranås

Scandinavia-F25

Svante Tingvall

Eksjö

Scandinavia-F27

Alexander Liljefors-Zopf

Jönköping

Scandinavia-F48

Johan Windborg

Kvillsfors / Järnforsen

Scandinavia-F59

Henrik Nilsson

Fänestad / Forsheda

Scandinavia-F244

Glenn Frylén

Elsabo / Bottnaryd

Scandinavia-G38

Jonny Svensson

Lönashult / Visslanda

Scandinavia-G59

Mats-Åke Andersson

Älmhult

Scandinavia-G70

David i Tingsryd

Tingsryd

Scandinavia-H03

Arnold Jansson

Västervik

Scandinavia-H10

Magnus Jansson

Västervik

Scandinavia-H26

Daniel Larsson

Mörlunda

Scandinavia-H35

Lasse Jakobsson

Oskarshamn

Scandinavia-H36

Jan Renkert

Blomstermåla

Scandinavia-H69

Alexander Axelsson

Långasjö

Scandinavia-H78

Rolf Åberg

Hultsfred

Scandinavia-H83

Leif Karlsson

Nybro

Scandinavia-H84

Magnus Blomfeldt

Nybro

Scandinavia-I43

Anders Tengquist

Hemse / Gotland

Scandinavia-I55

Kenneth Ivarsson

Hemse / Gotland

Scandinavia-I75

Rickard Thunberg

Slite / Gotland

Scandinavia-K01

Per Bergqvist

Sölvesborg

Scandinavia-K21

Tommy Fransson

Karlskrona

Scandinavia-K36

Kjell Bäck

Olofström

Scandinavia-K47

Peter Karlsson

Vallby / Ramdala

Scandinavia-K53 (Kontaktman)

Mikael Johansson

Nävragöl / Karlskrona

Scandinavia-K67

Anders Lindberg

Kallinge

Scandinavia-K94

Kenneth Karlsson

Asarum / Karlshamn

Scandinavia-K95

Martin Hemmingsson

Jämshög / Olofström

Scandinavia-M01

Jesper Janic Morsö

Eket & Kirke Hyllinge Sjælland DK

Scandinavia-M02

Bengt Brodin

Helsingborg

Scandinavia-M03

Magnus Hallkvist

Helsingborg

Scandinavia-M04

Simon Sellgren

Ängelholm

Scandinavia-M05

Roger Malmquist

Löderup / Ystad

Scandinavia-M06

Johan Rametsteiner

Staffanstorp

Scandinavia-M07

Kenneth Wittje

Trelleborg

Scandinavia-M08

Conny Eklöf

Åkarp

Scandinavia-M11

Odd Björgan

Perstorp

Scandinavia-M12

Mats Sjögren

Ekeröd / Sjöbo

Scandinavia-M14

Qrt Andersson

Helsingborg

Scandinavia-M15

Peter Sandmark

Kågeröd

Scandinavia-M17

Mats Larsson

Vinslöv

Scandinavia-M19

Tord Hallenberg

Bjäresjö / Ystad

Scandinavia-M20

Mats Nilsson

Trelleborg

Scandinavia-M21

Niklas Svensson

Malmö

Scandinavia-M22

Magnus Gustafsson

Tomelilla

Scandinavia-M24

Kim Nielsen

Rydsgård

Scandinavia-M25

Palle Pettersson

Ängelholm

Scandinavia-M26

Kent Lilja

Strövelstorp & Tvååker

Scandinavia-M28

Lars Rydén

Sibbhult

Scandinavia-M34 (Kontaktman)

Anders Hörberg

Lund

Scandinavia-M38

Nicklas Jönsson

Arlöv

Scandinavia-M39

Björn Magnusson

Perstorp

Scandinavia-M40

Marcus Johansson

Malmö

Scandinavia-M51

Roger Lindström

Örkelljunga

Scandinavia-M55

Lars Gustavsson

Åstorp

Scandinavia-M56

Alf Stenberg

Kävlinge

Scandinavia-M57

Bo Johansson

Kvärlöv

Scandinavia-M62

Christer Clintbrand

Onslunda

Scandinavia-M63

Gert Nilsson

Lindby / Skurup

Scandinavia-M65

Björn Holm

Malmö

Scandinavia-M67

Mikael Edsäter

Furulund

Scandinavia-M68

Peter Jensen

Trelleborg

Scandinavia-M69

Maths Larsson

Malmö

Scandinavia-M71

Conny Pålsson

Kvidinge

Scandinavia-M73

Gary Magnusson

Landskrona

Scandinavia-M74

Robert Christiansson

Skegrie / Trelleborg

Scandinavia-M76

Martin Wigström

Ängelholm & Landskrona

Scandinavia-M84

Peter Jonasson

Ängelholm

Scandinavia-M86

Lasse Persson

Hammenhög / Simrishamn

Scandinavia-M87

Christer Svensson

Tomelilla

Scandinavia-M95

Christian Månsson

Vallåkra

Scandinavia-M100

Matthias Eriksson

Vellinge

Scandinavia-M107

Joakim Lindeberg

Svalöv

Scandinavia-M117

Hans Jörgen Svensson

Sösdala

Scandinavia-M146

Jimmi Jönsson

Landskrona

Scandinavia-M207

Mathias Pedersen

Malmö

Scandinavia-W40 Qth N-län

Svenne Lungberg   Gruppledare

Stråvalla & Grängesberg W-län

Scandinavia-N02

Kent Davidsson

Grimeton / Varberg

Scandinavia-N05

Jan Börjesson

Oskarström

Scandinavia-N11

Anders Brorhed

Oskarström

Scandinavia-N21

Paul Svensson

Laholm

Scandinavia-N48

Hasse Petersson

Halmstad

Scandinavia-N51

Olof Erlandsson

Falkenberg

Scandinavia-N60

Jan Van Beekum

Kungsbacka

Scandinavia-N61

Kristian Johansson

Laholm

Scandinavia-N68

Thomas Plersch

Åsa

Scandinavia-N71

Mikael Nilsson

Gödeby / Falkenberg

Scandinavia-N72

Leif Höglund

Haverdal & Vallnäs

Scandinavia-N79

Anders Kovac

Halmstad

Scandinavia-N80

Frankie Johansson

Hyltebruk

Scandinavia-N86

Christian Malm

Gällared / Falkenberg

Scandinavia-N89

Fredrick Liljeqvist

Hishult / Laholm

Scandinavia-O01

Göran Berglind

Lindome

Scandinavia-O02

Leif Almqvist

Sävedalen

Scandinavia-O03

Reserverat GM


Scandinavia-O04

Bo Knutsson

Kållandsö / Lidköping

Scandinavia-O05

Andres Ekmark

Hisings Kärra

Scandinavia-O06

Ralph Digerud

Borås

Scandinavia-O07

Max i Kortedala

Kortedala

Scandinavia-O09 (Kontaktman)

Ulf Carlsson

Falköping

Scandinavia-O10

Håkan Andersen

Larv

Scandinavia-O11

Hasse Almén

Stenungsund

Scandinavia-O12

Per-Arne Skogli

Dals Långed

Scandinavia-O13

Peter Johansson

Tanumshede

Scandinavia-O14

Tommy Engqvist

Hönö

Scandinavia-O15

Roy Tärnberg

Göteborg

Scandinavia-O16

Sven Sandström

Göteborg & Örebro T-län

Scandinavia-O17

Niklas Johansson

Frölunda / Göteborg

Scandinavia-O20

Ingemar Alphede

Öckerö

Scandinavia-O22

Rolf Danielsson

Uddevalla & Strömstad

Scandinavia-O23

Alex Magnusson

Vara

Scandinavia-O24

Berndt Karlsson

Kortedala & Torslanda

Scandinavia-O25

Lars-Gunnar Jansson

Vedum

Scandinavia-O26

Birgitta Eriksson

Vedum

Scandinavia-O27

Georg Georgsson

Hönö

Scandinavia-O28

Dick Lindgren

Göteborg

Scandinavia-O29

Jörgen Arvidsson

Brålanda

Scandinavia-O30

Bengt Alfredsson

Vargön

Scandinavia-O31

Theo Sellberg-Andersson

Prässesbo

Scandinavia-O32

Mattias Bränfeldt

Brålanda

Scandinavia-O33

Kenth Johansson

Bergsjön / Göteborg

Scandinavia-O34

Kent Nord

Gråbo

Scandinavia-O35

Johan Elvingsson

Ljung

Scandinavia-O36

Eddie Alesjö

Nygård

Scandinavia-O37

Per Eklundh

10km V. Brålanda

Scandinavia-O38

Morgan Malmberg

Bengtsfors

Scandinavia-O39

Benny Johansson

Tibro

Scandinavia-O40

Jan-Erik Nielsen

Angered / Göteborg

Scandinavia-O41

Micke Larsson

Vårgårda

Scandinavia-O42

Ann-Louise Svensson

Brålanda

Scandinavia-O43

Mikael Ljungwall

Erikstad

Scandinavia-O44

Morgan Arvidsson

Hyssna

Scandinavia-O45

Mikael Vallin

Vara

Scandinavia-O46

Bertil Arvidsson

Henån / Orust

Scandinavia-O47

Michael Jansson

Göteborg

Scandinavia-O48

Thomas Engqvist

Tunhem / Vänersborg

Scandinavia-O50

Andreas Fredrikson

Rydal

Scandinavia-O51

Mattias Axelsson

Brålanda

Scandinavia-O52

Janne Nilsson

Lysekil & Bullaren

Scandinavia-O54

Jan Broman

Trollhättan

Scandinavia-O55

Thomas "Acke" Granat

Björketorp

Scandinavia-O56

Lars Örwall

Istrum / Skara

Scandinavia-O57

Eric Olsson

Hällevadsholm

Scandinavia-O58

Thomas Bengtsson

Lidköping

Scandinavia-O59

Claes Isaksson

Lysekil

Scandinavia-O61

Joakim Lundqvist

Brålanda

Scandinavia-O62

Daniel Roos

Åsensbruk

Scandinavia-O63

Melker Roos

Åsensbruk

Scandinavia-O64

John Hansen

Ulricehamn

Scandinavia-O65

Andres Fernström

Mölndal

Scandinavia-O68

Tomas Karlsson

Lyrestad

Scandinavia-O71

Sven-Erik Augustsson

Skara

Scandinavia-O77

Andreas Liljeqvist

Tidaholm

Scandinavia-O81

Janne Andersson

Sätila

Scandinavia-O82

Jonas Lang

Hyssna

Scandinavia-O83

Emma Arvidsson

Brålanda

Scandinavia-O84

Stefan Larsson

Vänersborg

Scandinavia-O85

Peter Nyhage

Östra Frölunda 55km S. Borås

Scandinavia-O88

Robert Karlsfelt

Hyssna

Scandinavia-O90

Björn Evensen

Lysekil

Scandinavia-O92

Kristoffer Trygg-Wiberg

Trollhättan

Scandinavia-O94

Jonas Andersson

Prässebo

Scandinavia-O95

Sven Zimmermann

Göteborg

Scandinavia-O96

Morgan Emsfort

Angered / Gårdsten

Scandinavia-O98

Oskar Pettersson

Dingelvik

Scandinavia-O99

Bertil Lindgren

Kungslena  / Tidaholm

Scandinavia-O100

Kjell Andersson

Hisingsbacka

Scandinavia-O112

Michael Eskilsson

Uddevalla

Scandinavia-O119

Josef Gabor

Skene

Scandinavia-O134

Fredrik Andersson

Brålanda & Hedekas

Scandinavia-O222

Urban Johansson

Lilla Edet

Scandinavia-O234

Kjell Karlsson

Uddevalla

Scandinavia-O250

Janne Andersson

Borås

Scandinavia-O329

Per Jennermark

Borås

Scandinavia-O491

Erland Evertsson

Falköping

Scandinavia-O500

Håkan Hjelm

Blidsberg / Ulricehamn

Scandinavia-O561

Leif Blomgren

Vårgårda

Scandinavia-S04

Joakim Olsson

Sunne

Scandinavia-S07

John Mange Lilleskare

Kristinehamn

Scandinavia-S08

Nils-Erik Karlsson

Karlskoga

Scandinavia-S10

Rolf Nilsson

Sörmark

Scandinavia-S12

Roger Hedström

Torsby

Scandinavia-S18

Dan Nordstrand

Charlottenberg

Scandinavia-S19

Mattias Casserlund

Arvika

Scandinavia-S27

Patrik Hassel

Karlstad

Scandinavia-S38

Janne Andersson

Edane / Arvika

Scandinavia-S46

Mats Carlsson

Karlstad

Scandinavia-S54

Stefan Pettersson

Bodetta / Kil

Scandinavia-S55

Mats Gülich

Ölme

Scandinavia-S67

Lennart Spångberg

Slottsbron / Grums

Scandinavia-S77

Peter Olsson

Lysvik

Scandinavia-S81

Östen Åsberg

Deje

Scandinavia-T05

Christer Karlsson

Degerfors

Scandinavia-T09

Bjørn Hovland

Nora

Scandinavia-T15

Bo Andersson

Olshammar / Askersund

Scandinavia-T20

Matthias Hjortsberg

Nora

Scandinavia-T22

Kim Hagenfeldt

Örebro

Scandinavia-T40

Tommy Pettersson

Kopparberg

Scandinavia-T60  (Kontaktman)

Mattias "Totte" Thorstensson

Gyttorp / Nora

Scandinavia-T66

Lars Hallgren

Vedevåg

Scandinavia-T73

Johann Ström

Örebro Oxhagen

Scandinavia-T75

Magnus Söderström

Storå

Scandinavia-T84

Micke Lindvall

Lillkyrka  15km Ö Örebro

Scandinavia-T87

Daniel Hellberg

Örebro

Scandinavia-T100

Ulf Pettersson

Örebro Nävesta

Scandinavia-U03

Mikael Wiik

Västerås

Scandinavia-U04

Jonny Hellberg

Surahammar

Scandinavia-U06

Bosse Norling

Halstahammar

Scandinavia-U07

Göran Sjöberg

Norberg

Scandinavia-U08

Kent Nygren

Västerås

Scandinavia-U11

Erik Lundqvist

Västerås

Scandinavia-U14

Richard Ramstedt

Köping

Scandinavia-U16

Micke Persson

Västerås

Scandinavia-U18

Martin Lässman

Skultuna

Scandinavia-U20

Anders Ovesjö

Skultuna

Scandinavia-U25

Per Trulsson

Fagersta

Scandinavia-U26

Kenneth Nordström

Fagersta

Scandinavia-U29

Marko Narkiniemi

Fagersta

Scandinavia-U30

Fredrik Löfblad

Västerås

Scandinavia-U31

Göran Tapper

Sätrabrunn / Sala

Scandinavia-U35

Kjell Löfgren

Västerås

Scandinavia-U36

Bertel Backman

Västerås

Scandinavia-U39

Hans Andersson

Västerås

Scandinavia-U40

Erik Fors

Västerås

Scandinavia-U41

Mikael Hyvönen

Västerås

Scandinavia-U48

Alf Johansson

Västerås

Scandinavia-U59

Stefan Johansson

Heby 1 mil söder.

Scandinavia-U80

Billy Sagelid

Kungsör

Scandinavia-U130

Alex Widén

Fagersta

Scandinavia-W01

Lars-Erik Axenstedt

Falun

Scandinavia-W03

Daniel Holm

Saxdalen

Scandinavia-W05

Alex Fredriksson

Avesta Krylbo

Scandinavia-W06

Göran Örnberg

Kättbo   36km N Vansbro

Scandinavia-W07

Patrik Jansson

Stora Skedvi

Scandinavia-W10

Patrik Skog

Borlänge

Scandinavia-W13

Bengt Persson

Mässbacken / Orsa

Scandinavia-W14

Stefan Bolin

Garpenberg

Scandinavia-W15

Jan Lindqvist

Orsa

Scandinavia-W16

Leif Jörgensen

Ludvika

Scandinavia-W17

Mikael Knagg

Älvdalen

Scandinavia-W18

Sven-Erik Smibock

Åsen

Scandinavia-W19

Peter i Ludvika

Ludvika

Scandinavia-W21

Stefan Bergström

Smedjebacken

Scandinavia-W23

Fredrik Wolf

Mora

Scandinavia-W25

Tommy Nyström

Garsås

Scandinavia-W26

Göran Adeborn

Smedjebacken

Scandinavia-W38

Ronny i Ludvika

Brunnsvik / Ludvika

Scandinavia-W39

Kristoffer Stålhammar

Gonäs

Scandinavia-W40  (Register)

Gruppledare / Ordförande

Grängesberg & Stråvalla  N-län

Scandinavia-W40     (admin)

Svenne Lungberg  Kontaktman

Grängesberg & Stråvalla  N-län

Scandinavia-W42

Göte Lagerström

Säter

Scandinavia-W44

Tor Hedbys

Orsa

Scandinavia-W45

Krister Kivelä

Mora

Scandinavia-W47

Kalle Söderman

Mora

Scandinavia-W48

Ronald Persson

Mora

Scandinavia-W52

Mikael Bergh

Långshyttan

Scandinavia-W54

Bitte Sjögren

Grängesberg

Scandinavia-W55

Göran Larsson

Älvdalen

Scandinavia-W57

Sonny Eriksson

Långshyttan

Scandinavia-W62

Mike Strand

Mora

Scandinavia-W68

Magnus Nyholm

Falun

Scandinavia-W87

Cecilia Hellberg

Ludvika

Scandinavia-W88

Pär Öberg

Saxdalen

Scandinavia-W102

Morgan Göransson

Borlänge

Scandinavia-W104

Johan Videll

Borlänge

Scandinavia-W106

Sven Olsson

Borlänge

Scandinavia-W139

Torbjörn Karlsson

Malung

Scandinavia-X01

Jonny Ornmark Eriksson

Bomhus / Gävle

Scandinavia-X04

Lars Stangerup

Sandarne  / Söderhamn

Scandinavia-X10

Rickard Risberg

Söderhamn

Scandinavia-X12

Marianne Johansson

Ockelbo

Scandinavia-X14

Johan Eliasson

Ockelbo

Scandinavia-X15

Roger Larsson

Ockelbo

Scandinavia-X16

Anders Henriksson

Gävle

Scandinavia-X17  (Kontaktman)

Mikael Broman

Järbo

Scandinavia-X18

Felix Broman

Järbo

Scandinavia-X19

Niklas Jonsson

Hille / Gävle

Scandinavia-X20

Per Larsson

Ockelbo

Scandinavia-X21

Anders Broman

Järbo

Scandinavia-X55

Per-Arne Wall

Hofors

Scandinavia-X56

Mats Hellström

Råhällan

Scandinavia-X60

Kenneth Bergström

Gävle

Scandinavia-X63

Tom Persson

Ljusdal

Scandinavia-X65

Lars Rosenblom

Gävle

Scandinavia-X75

Mike Hedman

Valbo / Gävle

Scandinavia-X89

Magnus Westlund

Gävle

Scandinavia-Y01

Anders Gulliksson

Hallsta / Ånge

Scandinavia-Y20

Mattias Berglund

Örnsköldsvik

Scandinavia-Y38

Hasse Svensson

Matfors

Scandinavia-Y55

Raine Tåquist

Bredbyn

Scandinavia-Y60

Fredrik Sundvall

Bollstabruk / Kramfors

Scandinavia-Y68

Ulf Melin

Kramfors

Scandinavia-Y69

Rasmus Wahlstedt

Ånge

Scandinavia-Y76

Martin Nordlund

Lugnvik

Scandinavia-Y89

Magnus Lindqvist

Ovansjö / Örnsköldsvik

Scandinavia-Y95

Ingemar "Ingo" Johansson

Sundsvall

Scandinavia-Z20

Tomas Ulander

Föllinge

Scandinavia-Z46

Karoly Szabo

Gällö

Scandinavia-Z48

John Landgren

Häggenås / Östersund

Scandinavia-Z55 (Kontaktman)

Roine Eriksson

Mälgåsen / Gällö 50km S.Ö Östersund

Scandinavia-Z65

Nicklas Andersson

Östersund










Scandinavia

SSB Club

Norge

      Call-signal                  Fylke

Namn

Sändarplats

Scandinavia-1001             15

Tore Hund

Romsdal

Scandinavia-1002             19

Geir Bruvoll

Bjarkøy

Scandinavia-1003               3

Hernán Moya

Oslo

Scandinavia-1004               5

Torkell Opedal-Wullum

Heidal

Scandinavia-1005             17

Frode Kolberg

Meråker

Scandinavia-1007               3

Morgan Axelsson

Oslo & Karlstad

Scandinavia-1009               4

Vidar Evensen

Brumunddal

Scandinavia-1010               1

Jens Andersen

Hvalers

Scandinavia-1017               2

Frank Hansen

Årnes

Scandinavia-1020               9

Sverre

Arendal

Scandinavia-1025               8

Knut Jakobsen

Kragerø

Scandinavia-1026               2

Bjørn Erik Olsen

Ullensaker

Scandinavia-1027             18

Edvind Krekling

10km söder om Tollå 

Scandinavia-1028               1

Christer i Halden

Halden & Tanum

Scandinavia-1029               4

Jonny Rambo

Kirkenær 30km N Kongsvinger

Scandinavia-1030             20

Børge Andersen

Hesseng / Kirkenes

Scandinavia-1031               1

Bjørn Roar Karlsen

Rømskog

Scandinavia-1032               3

Petter Hansen

Oslo

Scandinavia-1033               7

Knut Schulstock

Sandefjord

Scandinavia-1034             11

Steinar Lofthus

Haugesund

Scandinavia-1035               6

Tom Brovoll

Hokksund

Scandinavia-1036               6

Morgan Larsen

Drammen

Scandinavia-1037               7

Egil Brattås

Sandefjord

Scandinavia-1038               12

Svein Olav Leithe

Lindås & Toska 35/40 km N.V Bergen 

Scandinavia-1039               2

Kyrre Johansson

Bjørkelangen 45km öster om Oslo

Scandinavia-1040             20

Aage Hallonen

Kirkenes

Scandinavia-1041               9

Roald Tengelsen-Birkeland

Homborsund

Scandinavia-1042             12

Krystian Buczynski

Os

Scandinavia-1043             18

Reidar Pedersen

Brønnøysund

Scandinavia-1044             16

Rune Sunnset

Hovin 40km söder om Trondheim

Scandinavia-1045             12

Ram-Inge Snekkevik

Brattholmen / Bergen

Scandinavia-1046             12

Rudi T Lihaug

Bergen

Scandinavia-1047               6

Rune Sem

Konnerud / Drammen

Scandinavia-1048               6

John Mange Aasen

Drammen

Scandinavia-1049               6

Robert Halvorsen

Kongsberg

Scandinavia-1050               8

Anders Pihl

Skien

Scandinavia-1051             18

Eilif Eliassen

Træna    93km vest Mo i Rana

Scandinavia-1052               8

Svein Eliassen

Skien

Scandinavia-1053               6

Håvard Jahren

Drammen

Scandinavia-1054             14

Kai Skavlid

Deknepollen

Scandinavia-1055               1

Svein Haraldsen

Moss

Scandinavia-1056               2

Jon Laurendz

Enebakk

Scandinavia-1057               7

Tom Kristiansen

Sande

Scandinavia-1058               5

Magne Selmo

Lillehammer

Scandinavia-1059             12

Frank Robert Solbakk

Tjeldstø    33km N.V. Bergen

Scandinavia-1060               7

Geir Låstad

Svelvik

Scandinavia-1061               1

Øyvind Knutsen

Skiptvet

Scandinavia-1062             12

Bjørn-Cato Knutsen

Nesttun   85km S. Bergen

Scandinavia-1063               2

Rolf Arne Bekkensten

Lørenskog

Scandinavia-1064               2

Roy Svartanger

Rånåssfoss & Åmotfors

Scandinavia-1065               3

Rolf Flaathe

Sagene / Oslo

Scandinavia-1066             12

Bernt Solheim

Bergen

Scandinavia-1067             10

Odd Arild Egeland

Kristiansand

Scandinavia-1068               2

Espen Trøen Hansen

Jessheim

Scandinavia-1069               2

Stig Antonsen

Strømmen / Oslo

Scandinavia-1070               3

Jan-Erik Grefsen

Oslo

Scandinavia-1071               3

Tom Kildal-Halvorsen

Oslo

Scandinavia-1072               5

Dag Bruun

Sel / Gudbrandsdalen

Scandinavia-1073               1

Lena Aronsson

Askim

Scandinavia-1074               4

Tor M Kristiansen

Brumunddal

Scandinavia-1075             18

Robert Laumann

Sandnessjøen

Scandinavia-1076               2

Sjur Skålevåg

Kolbotn

Scandinavia-1077               8

Gunnar Hagen

Helgen / Nome kommun

Scandinavia-1078             12

Lasse Olaissen

Godvik

Scandinavia-1079               1

Trond Tjøme

Moss & Finnskogen

Scandinavia-1080               6

Jan Rune Wahlstrøm

Åmot

Scandinavia-1081               6

Liv Helene Nikolaysen

Miland

Scandinavia-1082               5

Tom Erik Amundsen

Harpefoss / Gudbrandsdalen

Scandinavia-1083               7

Tor Høili

Horten

Scandinavia-1084             12

Helge Havstein

Bergen

Scandinavia-1085               6

Kåre Harald Nordvang

Mjøndalen  11km V Drammen

Scandinavia-1086             17

Per-Olav Lundquist

Kvelia / Lierne

Scandinavia-1087               2

Bjørn Erik Hetland

Vestby

Scandinavia-1088               7

Jan Robert Holt

Larvik

Scandinavia-1089             11

Gjermund Haugen

Sauda

Scandinavia-1090             16

Morgan King

Trondheim

Scandinavia-1091               2

Stein Rolandsen

Hakadal

Scandinavia-1092               1

Leif Bjarne Andresen

Mysen

Scandinavia-1093             12

Ketil Olsen

Vaksdal

Scandinavia-1094               5

Widar Solhøy

Otta

Scandinavia-1099             12

Ronny Nilsen

Sotra / Bergen

Scandinavia-1101             12

Kim Warberg

Bergen & Holsnøy

Scandinavia-1102               1

Tore Thoresen

Rygge

Scandinavia-1107             18

Arnt Petter Andersen

Sandnessjøen

Scandinavia-1115               2

Per Ragnar Pilkvam

Gjelleråsen

Scandinavia-1116               4

Roar Kristensen

Ådalsbruk

Scandinavia-1123             10

Stein Høiaas

Kristiansand

Scandinavia-1126               2

Leif Ranglo

Jessheim

Scandinavia-1128               8

Arild Bjørndalen

Notodden

Scandinavia-1135             18

Tom Hojem

Bodø

Scandinavia-1156               6

Geir Knudsen

Åros

Scandinavia-1163             20

Jørn Malinen

Kirkenes & Tana Bru

Scandinavia-1179             18

Arnt Helge Tjugen

Gildeskål  17km s Bodø

Scandinavia-1190               5

Johannes Nielsen

Toten

Scandinavia-1204               6

Dag Frimo

Tofte / Hurum

Scandinavia-1262               1

Haakon Olav Andreassen

Moss

Scandinavia-1247             15

Astor Jensen

Sykkylven










Scandinavia

SSB Club

Finland

 Call-signal                     Region

Namn

Sändarplats

Scandinavia-3001             15

Kennerth Strömberg

Vasa

Scandinavia-3002              4

Teemu Karjalainen

Lappi  17km Est  Rauma

Scandinavia-3071              2

Rolf Granlund

Åbo / Turku

Scandinavia-3086              2

Roger Öhman

Nagu  33km s.v Åbo

Scandinavia-3100             20

Chris Båskman

Saltvik  / Åland

Scandinavia-3609             15

Nicklas Lindgård

Vasa










Scandinavia

SSB Club

Danmark

 Call-signal                     Region

Namn

Sändarplats

Scandinavia-4001            Syd

Tonny Albertsen

Tinglev / Tønder

Scandinavia-4002  Hovedstaden

Tom Steffensen

Jægerspris    20km S.V. Hillerød

Scandinavia-4003  Nordjylland

Palle Petersen

Frederikshavn

Scandinavia-4004            Syd

Bjarne Demant-Danielsen

Højby / Odense

Scandinavia-4005  Nordjylland

Rene Jan Sørensen

Hjørring   30km V. Frederikshavn

Scandinavia-4006       Sjælland

Jørgen Mortensen

Vordingborg & Vansbro i Sverige

Scandinavia-4007             Syd

Per Ulrik Rasmussen

Tommerup

Scandinavia-4008   Nordjylland

Niels Ole Lunde

Frederikshavn

Scandinavia-4009      Sjælland

Oluf Høst

Roskilde

Scandinavia-4012              Syd

John Sundahl

Nordborg

Scandinavia-4013       Sjælland

Jim Johansson

Roskilde

Scandinavia-4015  Hovedstaden

Peter Johansen

Virum   14km N.  København

Scandinavia-4016   Nordjylland

Kai Kanstrup

Nørager  40km S.V.  Aalborg

Scandinavia-4017   Nordjylland

Jes Nørholm

Hadsund

Scandinavia-4021  Hovedstaden

Jan Jørgensen

Gilleleje  30km N.V. Helsingør

Scandinavia-4022       Sjælland

Frank Bech

Roskilde & Hvalsø

Scandinavia-4023    Midtjylland

Finn Leslie Idestrup

Vivild

Scandinavia-4025      Sjælland

Mogens Olsen

Køge

Scandinavia-4027             Syd

Ronny Moshage

Søderborg

Scandinavia-4031      Sjælland

Benny Engstrøm

Tølløse   11km S. Holbæk

Scandinavia-4032      Sjælland

Niels Rasmussen

Slagelse

Scandinavia-4037  Hovedstaden

John Venbjerg

Glostrup

Scandinavia-4038   Nordjylland

Andor Andreassen

Hirtshals

Scandinavia-4039       Sjælland

Jørn Larsen

Roskilde 

Scandinavia-4040  Hovedstaden

Jens Hansen

Helsinge

Scandinavia-4044       Sjælland

Finn Christensen

Haslev

Scandinavia-4045       Sjælland

Leif Hansen

Holbæk

Scandinavia-4047 Hovedstaden

Claus Jensen

15km N. Roskilde

Scandinavia-4048      Sjælland

Stig Sætter-Lassen

Nykøbing SJ

Scandinavia-4050 Hovedstaden

Henning Johansen

København

Scandinavia-4053  Hovedstaden

Vener Grønvall

Gudhejm / Bornholm

Scandinavia-4055      Sjælland

Leif Olsen

Næstved

Scandinavia-4056    Midtjylland

Hans-Henrik Nymand

Karup J

Scandinavia-4057       Sjælland

Erik La Cour-Petersen

Jerslev    11km S.ø. Kalundborg

Scandinavia-4058              Syd

Stenn-Ove Lund

Toftland

Scandinavia-4060   Nordjylland

Jens Petter Hvolbæk

Brost

Scandinavia-4061  Hovedstaden

Brian Aaby

Kastrup /  København

Scandinavia-4062   Nordjylland

Martin Sonne-Schmidt

Aalborg

Scandinavia-4094  Hovedstaden

Kenn Andersen

Bornholm

Scandinavia-4098       Sjælland

Theis Frausing-Larsen

Jerslev    11km S.ø. Kalundborg

Scandinavia-4100      Sjælland

Dennis Christensen

Guldborg / Falster

Scandinavia-4112      Sjælland

Henrik Olsen

Greve

Scandinavia-4128      Sjælland

Niels Weiglin

Næstved

Scandinavia-4141      Sjælland

Martin Høj Dahl

Stenlille

Scandinavia-4147    Midtjylland

Walther Richter Hansen

Maiing  8km S. Arhus

Scandinavia-4150  Hovedstaden

Stiig Poulsen

Mørkhøj / Gladsaxe

Scandinavia-4169      Sjælland

Randi Mortensen

Masnedø

Scandinavia-4197    Midtjylland

John Martensen

Hedensted

Scandinavia-4207  Hovedstaden

Michael Holt

Hvidovre /  København

Scandinavia-4405 Hovedstaden

Svend Madsen

Harlev / København













Nya Scandinavia SSB Club Sweden

Säte: Varberg

Email: radioklubbenscandinavia@gmail.com